Sposóby na ładne i estetyczne planowanie czasu (Bullet Journal, Plannery tablicowe, itd.)

Hej!


Chyba każdy z nas kiedyś nie wiedział, jak wziąć się za zaplanowanie swojego czasu. Dzisiaj opowiem Wam, o prowadzeniu tzw. Bullet Journal, oraz o innych sposobach na planowanie.Plannery tablicowe

Nie, nie jest to nic skomplikowanego, tylko nie wiedziałam jak to nazwać by zawrzeć w nazwie wszystkie potrzebne informacje, Nie potrzebujecie do tego tablicy, to DIY jest bardzo tanie i bardzo ułatwia planowanie. Jesteście w szkole? W gimnazjum, liceum, lub na studiach? To rozwiązanie jest, także dla Was, bo możecie zamienić planner w zmienny plan lekcji bez problemu możecie zmazać stary plan i zapisać nowy.

Potrzebujemy:

- ramkę bez boków w formacie A4 (możecie kupić np. w Tigerze za ok. 3 zł)
- kartkę lub plan lekcji w formacie A4 (jeśli wybieracie tą pierwszą opcję, to polecam wziąć np. kartkę w kropki, paski, serduszka)
- drukarkę i komputer
- mazaki do tablicDrukujemy plan lekcji, ja użyłam szablonu z bloga mypinkplum.pl, bo jest prześliczny.Koniecznie zobaczcie tego bloga!!!
Następnie oprawiamy go w ramkę (szablon) i gotowe!
To samo robimy w przypadku zwykłej kartki na górze kartki możecie jeszcze dopisać tytuł (np. To do, Weekly plans; mon;tue;wed;thrs;fri;sat;sun) i gotowe!


Bullet Journal

Jest to bardzo rozległy temat, więc w tym poście zajmę się głównie wyborem zeszytu i tematami do BJ. Do BJ możecie użyć każdego zeszytu, ale warto wziąć pod uwagę by nie był w kratkę albo w kolorowe linie. Najlepszy zeszyt do tego celu to zeszyt w kropki (tak, istnieją takie) albo w szare linie. Okładka powinna być dość solidna, a papier dobrej jakości, ponieważ BJ używa się bardzo długo. Najlepiej zaopatrzyć się w zeszyt ok. 60 kartkowy lub grubszy.

Jak prowadzić?

Bullet Journal to dziennik w którym planujemy tygodnie, miesiące, lata, zapisujemy książki do przeczytania, cele, marzenia i próbujemy je zrealizować, poprawiamy jakość wykonywania codziennych czynności, np. planujemy jadłospis itd. Wszystkie rzeczy zapisujemy i rysujemy odręcznie. By umilić sobie pisanie dodajemy różne ozdoby, podkreślamy, rysujemy, i kolorujemy. Polecam wpisać w Google Grafikę hasło: Bullet Journal i zrozumiecie o co mi chodzi.

Tematy:
- kalendarz
- Habitat tracker (codzienne cele)
- książki do przeczytania
- seriale/filmy do zobaczenia
- plany różnych wydarzeń
- wydatki
- przepisy (ulubione)
- urodziny i imieniny
Dajcie znać czy podoba Wam się seria o planowaniu i BJ, to udostępnię więcej postów na ten temat.
Xoxo,
Susie

Popularne posty